Rozcestník služeb Klenot.cz | Webhosting G-Hosting.cz | Webhosting Station.cz | Subreg.cz - registrace domén | Služby provozuje Gransy s.r.o.

Klenot.cz

klenot.cz — Novinky

Klenot.cz - RSS kanál Webhosting Klenot.cz - RSS kanál

Změna telefonního čísla zákaznické podpory

17.10.2014

Upozorňujeme na změnu telefonního čísla naší zákaznické podpory.
Nový kontakt: 222 361 858

Emaily.eu

19.09.2014

Veškerá webová rozhraní pro přístup k elektronické poště nyní naleznete na souhrnné stránce emaily.eu.
Přihlašování do všech 3 webových emailů probíhá šifrovaně (SSL).

Úprava DNS serverů

08.07.2014

Tak jsme během víkendu zjistili, že například poskytovatel O2 validuje NS záznamy vůči DNS serverům, takže po nasměrování původních DNS serverů Klenotu na ns.gransy.com přestaly dané domény přes O2 fungovat. Zatím je to tedy vrácené zpět na původní IP a dotčeným klientům, u nichž nemůžeme změnit DNS servery (je to asi 66 domén), jsme rozeslali email s informacemi a prosbou o úpravu. Klientům, kteří u nás mají doménu, jsme vše nastavili automaticky již minulý týden

NSSET pro CZ domény: KLENOT.EU
DNS servery:
ns.gransy.com
ns2.gransy.com
ns3.gransy.com
ns4.gransy.com
ns5.gransy.com

Další úprava DNS serverů

04.07.2014

Dnes byly přemigrovány i DNS servery starého klenotu (mail.klenot.cz, ns2.klenot.eu) na naše hlavní DNS servery: ns.gransy.com, ns2.gransy.com, ns3.gransy.com, ns4.gransy.com, ns5.gransy.com.

Původní adresy jsou nyní taktéž přesměrovány:
mail.klenot.cz = ns.gransy.com
ns2.klenot.eu = ns2.gransy.com

Pokud máte doménu u nás, vše jsme za Vás nastavili a nemusíte se o nic starat. To platí i v případě, že si doménu spravujete sami, DNS servery si sice můžete taky změnit, ale nutné to není (právě díky přesměrování původních adres). Nicméně i tak zřejmě budeme všechny, kteří doménu nemají u nás, postupně obepisovat, aby si úpravu provedli.

Věříme, že provedené změny povedou k dalšímu zkvalitnění služeb.

Úprava DNS serverů

03.07.2014

Dnes jsme přemigrovali veškerá data z DNS serverů nového klenotu (hagen.klenot.eu, lampone.klenot.eu) na naše hlavní DNS servery: ns.gransy.com, ns2.gransy.com, ns3.gransy.com, ns4.gransy.com, ns5.gransy.com.

Původní adresy jsou nyní taktéž přesměrovány:
hagen.klenot.eu = ns.gransy.com
lampone.klenot.eu = ns2.gransy.com

Pokud máte doménu u nás, vše jsme za Vás nastavili a nemusíte se o nic starat. To platí i v případě, že si doménu spravujete sami, DNS servery si sice můžete taky změnit, ale nutné to není (právě díky přesměrování původních adres). Stejný krok čeká v nejbližších dnech a hodinách i DNS servery starého klenotu - mail.klenot.cz a ns2.klenot.eu.

Věříme, že provedené změny povedou k dalšímu zkvalitnění služeb.

Nové technologie pro emailové služby

26.02.2014

Vážení klienti, s radostí bychom Vám chtěli oznámit, že jsme v noci z neděle na pondělí a z pondělí na úterý přemigrovali veškeré emailové služby na zcela nové emailové řešení, které vyřeší všechny dříější problémy.

Jak to funguje? Pro odesílání i čtení pošty je určen vždy jeden hlavní hlavní proxy server (k němuž se připojujete), který si už dál ve své režii rozhoduje, na který ze SMTP resp. IMAP serverů Vás připojí. Aktuálně máme 2 odchozí SMTP servery, 2 příchozí SMTP servery a 3 IMAP servery. V případě potřeby je možné kdykoliv dále rozložit zátěž a přidat za hlavní proxy další SMTP resp. IMAP server.

Uvedené úpravy zcela řeší problémy s emaily v posledních měsících. Doufáme, že vše povede k Vaší spokojenosti!

Podpora pro IPv6

04.02.2014

Na webových serverech klenotu chyběla dnes již elementární vlastnost - podpora pro IPv6. Dnes je tento problém již minulost, na všech serverech jsme nasadili podporu pro IPv6. Jestli chcete u své domény využívat kromě klasické IPv4 adresy taky IPv6, kontaktujte naši podporu, která Vám zdělí IPv6 adresu serveru. Adresu brzo přidáme i do administrace a do nápovědy. Taky nové hostingy se budou zakládat s AAAA záznamem.

QR kód v objednávkách

29.01.2014

V každém PDFku s platebními údaji ode dneška naleznete i QR kód. Díky němu nemusíte opisovat platební údaje, ale stačí je jen vyfotit chytrým mobilem pomocí aplikace Vaší banky.

Nové TLD

23.01.2014

Veškeré informace o nových doménových koncovkách nyní získáte na webových stránkách novekoncovky.cz. Nové domény si zde můžete také registrovat či předregistrovat.

Výpadek služeb

28.09.2013

Vážení klienti, evidujeme masivní výpadek diskového pole, který má za následek nefunkčnost některých služeb webhostingu. Na řešení problému pracujeme, kolegové jsou již na cestě přímo do serverovny, jelikož řešení problému na dálku není možné a jde pravděpodobně o HW poruchu na tomhle diskovém poli. O vývoji situace Vás budeme informovat.

Plánovaný výpadek serveru smtp.klenot.cz

11.04.2013

Vážení klienti, dnes v pozdních večerních hodinách dojde ke krátkému výpadku emailového serveru smtp.klenot.cz a webmail rozhraní. Důvodem je migrace serveru na nový server. Po této migraci bude možno lépe filtrovat emailový spam který proudí do Vašich schránek a taky spam, který je odesílán z Vašich schránek, jestliže máte zavirované PC. Výpadek bude v rozsahu 5 - 10 minut. Za nedostupnost se dopředu omlouváme.

Úprava konfigurace PHP

04.04.2013

V posledních dnech se množí odchozí DDOS útoky přes hacknuté redakční systémy Joomla. Tyto útoky z webů některých klientů pak následně zpomalovaly celkovou infrastrukturu naší sítě a měly vliv i na weby všech ostatních klientů. Po analýze jsme přijali opatření v podobě úpravy nastavení PHP hostingových serverů, a tím zvýšení bezpečnosti. Od nynějška je zakázáno uvnitř funkce eval() volat následující funkce: curl_init, curl_exec, stream_socket_server. Přidávají se tak k současným register_tick_function a gzinflate. Vliv na chod Vašich webů nebude žádný - naopak to zablokuje veškeré pokusy o DDOS útoky přes hacknuté Joomly, a tím eliminuje případné nedostupnosti Vašich webů způsobené třeba jen jediným klientem s takto napadeným webem.

Úprava fakturačních údajů

23.03.2013

Průběžně sledujeme nejčastější požadavky na podpoře a snažíme se Vám ulehčit práci, abyste si mohli vše udělat sami. Často potřebujete upravit fakturační údaje v objednávce na prodloužení služeb nebo přímo na faktuře. A proto je od nynějška v každém emailu s objednávkou nebo fakturou také přímý odkaz na úpravu fakturačních údajů!

Změna Slovenského čísla účtu

07.02.2013

Vážení klienti, došlo k změne bankovního ústavu a taky čísla účtu pro příjem plateb ze Slovenska v měne EUR. Nové číslo účtu je: 2800369008 / 8330. Účet je veden ve Fio Bance. Pro platby v CZK zůstava číslo účtu u Raiffeisen bank nezměnen.

Nový fakturační systém

17.01.2013

Dnes jsme přešli na vlastní plně automatizovaný fakturační systém, který používáme už několik let ke spokojenosti naší i našich klientů na G-Hosting.cz. - okamžitě po poté, co přijmeme platbu, jste informováni emailem - vzápětí Vám přichází na email faktura ve formátu PDF - soubor PDF je digitálně podepsaný, a je tak zcela plnohodnotným daňovým dokladem - do 5 minut od přijetí platby je Vaše doména automaticky prodloužena! Veškerá data jsme migrovali z původního systému, proto nás v případě jakýchkoliv nesrovnalostí prosím kontaktujte - info@klenot.cz. Děkujeme!

Administrace systému Joomla

05.01.2013

Z důvodu, že v některých verzích šablony bluestork v administraci systému Joomla se vyskytuje vážná bezpečnostní chyba umožňující DDOS útok, jsme tento template na našich serverech zakázali. Jestli Vám přestala fungovat administrace systému Joomla, kontaktujte naši technickou podporu, která s Vámi problém vyřeší. Děkujeme za pochopení.

Změna IP adresy pro domény na serveru mail.klenot.cz

04.01.2013

Včera večer jsme rozeslali všem klientům na serveru mail.klenot.cz (starý klenot), kteří nevyužívají naše DNS servery email, v podobném znění. POZOR !!! TATO ZMĚNA SE TÝKA POUZE DOMÉN NA SERVERU MAIL.KLENOT.CZ KTERÉ NEMAJÍ NAŠE DNS SERVERY !!! Každému klientovi kterého se toto týka jsme zaslali email. Pokud si nejste jistí, jestli jde taky o Vás, kontaktujte prosím naši technickou podporu na info@klenot.cz. Vážení klienti, rádi bychom Vás informovali, že v rámci zkvalitnění služeb došlo k přesunu serveru mail.klenot.cz (staré technické řešení klenotu) do nového datacentra, kde máme naši veškerou technologii. Vzhledem k přesunu do nového a kvalitnějšího datacentra se však mění IP adresa. U všech domén, které používají naše DNS servery jsme změnili IP adresu automaticky. Jestliže jsi zpravujete DNS záznamy sami, je nutno aby jste si změnili IP adresu ve Vaši DNS zoně na novou ! Po dobu 14 dnů bude původní IP adresa přesměrována na novou IP adresu. Je proto nezbytné změnit u správce Vašich DNS záznamů starou IP adresu. Stará IP: 87.236.199.95 Nová IP: 91.207.189.100 !POZOR! Stará IP adresa bude funkční pouze do 17.01.2013 Nic dalšího se nemění.

Plánovaná odstávka serverů Klenot.cz

14.12.2012

Vážení klienti, jak jsme již avizovali na naši Facebook stránce, dne 14.12.2012 od cca 24:00 do 15.12.2012 cca 06:00 může docházet k výpadkům a nedostupnostem služeb webhostingu klenot.cz. Tyto výpadky se budou vztahovat na všechny služby webhosting - pošta, databáze a taky web. V tomto čase dojde k migraci všech serverů do nové serverovny, kde máme všechny ostatní technologie. Omlouváme sa za problémy.

Upgrade Webmail rozhraní RoundCube

27.11.2012

Upgradovali jsme pro Vás webmail klienta RoundCube. Nová verze by měla řešit problém s odesílaním emailů v internetovém prohlížeči RoundCube v novějších verzích OS Windos. Nové rozhraní je na této URL:

Výpadek emailových systémů

21.05.2012

Dnes odpoledne jsme zaznamenali výpadek služeb hostingu. WWW služby byly obnoveny, ale stále řešíme problémy s e-maily. Omlouváme se za opezení služeb a děkujeme za pochopení

Servisní zásah

06.03.2012

V noci z pátku na sobotu (z 9. na 10. března) je plánován servisní zásah s cílem stabilizovat hostingové služby. V době od 0:00 hodin dne 10. března může docházet k výpadkům služeb. Za problémy se omlouváme a děkujeme za pochopení.

Výpadek 26.02.2012

26.02.2012

Dnešní výpadek webů byl způsoben problémy na diskových subsystémech a následným přetížením hostingu. Proběhla kontrola systémů (s nevyhnutelným omezením funkčnosti hostingu) a vše by již mělo být funkční. Omlouváme se za způsobené komplikace.

Plánována údržba systémů

30.12.2011

Vazeni klienti, v noci ze dne 31.12 na 1.1. dojde k avizovanym upravam diskoveho clusteru, proto muze dochazet k vypadkum sluzeb. Za tyto vypadky se predem omlouvame.

Změna nastavení FTP pro starý klenot

29.12.2011

Prosíme klienty kteří využívali jako FTP server adresu klenot.cz aby si ji změnili na adresu své domény, teda místo adresy klenot.cz pro FTP použijte název Vaši domény.

Plánovaná údržba sysémů

08.12.2011

V pátek 9. prosince dojde v nočních hodinách k plánované rozsáhlejší údržbě serverů hostingu Klenot. Nepředpokládáme výpadek služeb. Za případné problémy se předem omlouváme.

Změna provozovatele hostingu Klenot.CZ

01.09.2011

K 1.7.2011 došlo k převzetí hostingových služeb station.cz společností Gransy s.r.o. Zákazníci se mohou těšit zejména na rozšíření nabídky domén a výhody zázemí jednoho z největších českých registrátorů. Více na http://klenot.cz/prohlaseni.pdf

Novinka na webhostingu Klenot.cz

24.08.2011

Děkujeme Vám za další pěknou referenci :)

Novinka na webhostingu Klenot.cz

29.06.2011

Další reference od našeho zákazníka na http://www.klenot.cz/cs/o-nas/reference/. Děkujeme :)

Novinka na webhostingu Klenot.cz

29.06.2011

Vyšla nová verze Joomla 1.6.4. Uživatelé nové administrace naleznou předpřipravený instalační balíček v nápovědě na adrese: https://webadmin.klenot.cz/napoveda/doku.php?id=instalace_joomla.

Výpadek části infrastruktury - vyřešeno

19.06.2011

Situace byla vyřešena v 5:25, problém vzniknul při zapojení nových 10Gbit switchů poskytovatele, kde nebyl routován náš rozsah. Původní zpráva: Dnes v ranních hodinách došlo k nedostupnosti části naší infrastruktury, díky tomu nejsou dostupné některé weby a služby. Situaci řešíme s poskytovatelem housingu našich serverů, jedná se o závadu na připojení serverů do internetu. Za komplikace se omlouváme.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

09.06.2011

Pro uživatele nové administrace jsme vytvořili rozcestník s nástroji pro správu MySQL databáze. Stačí si zapamatovat adresu http://dbadmin.klenot.cz.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

08.06.2011

Po pauze jsme si pro Vás připravili další výhodnou akci. Získejte druhý webhostingový tarif Basic za poloviční cenu ještě dnes, veškeré informace najdete zde http://www.klenot.cz/cs/webhosting/slevy-a-spoluprace/

Novinka na webhostingu Klenot.cz

07.06.2011

Uživatelé nové administrace mohou pro správu svých MySQL databází nyní používat kromě aplikace phpMyAdmin také aplikaci Adminer od Jakuba Vrány :) Najdete ji na adrese https://dbadmin.klenot.cz/adminer Děkujeme za zaslaný námět na zlepšení našich služeb.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

07.06.2011

Náš vlastní projekt CzechIdM pro centrální správu identit se stal produktem roku 2011 v soutěži vyhlášené redakcí Computerworld. Více informací najdete zde: http://computerworld.cz/udalosti/druhe-kolo-souteze-o-it-produkt-2011-ma-sve-finalisty-43403

Novinka na webhostingu Klenot.cz

30.05.2011

Neplánovaný servisní zásah byl dokončen. Veškeré služby jsou nyní opět online. Děkujeme Vám za strpení.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

30.05.2011

Servisní zásah na poštovním serveru byl dokončen. Veškeré poštovní služby jsou nyní funkční. Právě probíhá neplánovaný servisní zásah na webovém serveru

Novinka na webhostingu Klenot.cz

30.05.2011

Informujeme, že právě probíhá nutný servisní zásah na poštovním serveru. Prosíme Vás o strpení.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

27.05.2011

Děkujeme Nadaci mezinárodních potřeb (incz.info) za referenci na naše služby, viz http://www.klenot.cz/cs/o-nas/reference/ :)

Novinka na webhostingu Klenot.cz

26.05.2011

Obdrželi jsme další pěknou referenci, děkujeme Vám za ní :) Najdete ji na adrese http://www.klenot.cz/cs/o-nas/reference/

Novinka na webhostingu Klenot.cz

03.05.2011

Uživatelé statistik návštěvnosti na adrese https://awstats.klenot.cz/ si nyní mohou prohlížet statistiky i z dřívějších měsíců, ne jen z aktuálního :)

Novinka na webhostingu Klenot.cz

19.04.2011

Děkujeme dalšímu zákazníkovi za zaslanou referenci. Moc si všech Vašich referencí vážíme :) K prohlédnutí jsou zde http://www.klenot.cz/cs/o-nas/reference/

Novinka na webhostingu Klenot.cz

18.04.2011

Joomla 1.6.2 je dostupná ke stažení na adrese http://www.joomla.org/download.html. Pro uživatele našeho nového prostředí je instalační balíček předpřipravený zde: http://is.gd/oBfX2V.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

11.04.2011

Pro uživatele webmailu na adrese http://mail.klenot.cz jsme provedli upgrade webmailu RoundCube na nejnovější verzi. Tato verze obsahuje velké množství změn. Z těch, co Vám nejvíce chyběli to je pak plná kompatibita s prohlížečem Firefox 4 a funkční export Vašich kontaktů.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

05.04.2011

Vyšla Joomla 1.5.23. Ke stažení je na oficiálních stránkách http://www.joomla.org/download.html. Pro uživatele našeho nového prostředí je instalační balíček předpřipravený zde: http://is.gd/oBfX2V.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

30.03.2011

Děkujeme za další referenci na naše služby http://www.klenot.cz/cs/o-nas/reference/

Novinka na webhostingu Klenot.cz

17.03.2011

Přečtěte si stručný článek o tom, jak monitorujeme dostupnost Vašich aplikací :) K přečtení je zde: http://blog.klenot.cz/co-kdyz-nam-shori-server-aneb-jak-monitorujeme-vase-weby/

Novinka na webhostingu Klenot.cz

16.03.2011

Další spokojený zákazník nám zaslal referenci, děkujeme :) K vidění je zde http://www.klenot.cz/cs/o-nas/reference/

Novinka na webhostingu Klenot.cz

07.03.2011

Právě jsme pro Vás připravili další výhodnou akci. Tentokrát pro Vás máme webhostingový tarif Basic na rok zdarma ke každé nové objednávce tarifu Standard nebo Enterprise. Získáte tak 2x webhosting za cenu jednoho. Veškeré informace naleznete zde: http://www.klenot.cz/cs/webhosting/slevy-a-spoluprace/. Využijete této akce někdo?

Novinka na webhostingu Klenot.cz

01.03.2011

Informujeme Vás, že akce "Registrace .cz domény za 150 Kč pro naše Facebook fanoušky" dnešním dnem skončila. Děkujeme všem, kteří ji využili :)

Novinka na webhostingu Klenot.cz

24.02.2011

Dnešním dnem vstoupil do nejvyšší kategorie "Gold" našeho partnerského programu první zákazník :) Tímto mu gratulujeme. Pro ty z Vás, kteří by se o partnerském programu rádi dozvěděli více jsou informace připravené zde http://www.klenot.cz/cs/webhosting/partnersky-program/.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

24.02.2011

Veškeré služby po výpadku nyní běží opět v pořádku. Situace byla vyřešena do několika minut. Děkujeme Vám za strpení a omlouváme se za případné potíže.

Výpadek elektřiny u poskytovatele serverhousingu

24.02.2011

Dnes okolo 14:00 došlo na straně poskytovatele housingu k výpadku elektřiny. Situaci řešíme, prosíme Vás o strpení.

Nová reference na naše služby

23.02.2011

Obdrželi jsme novou referenci od společnosti networld.cz. Najdete ji zde http://www.klenot.cz/cs/o-nas/reference/. Děkujeme Vám

Novinka na webhostingu Klenot.cz

14.02.2011

Od roku 2006 jsme hrdým sponzorem společnosti na podporu mladších 18 let s tělesným handicapem nebo v tíživé sociální situaci. Více informací naleznete zde: http://www.klenot.cz/cs/o-nas/sponzoring/.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

10.02.2011

Pro Vás, kteří si nejste jistí jak přesně probíhá objednávka webhostingových služeb jsme tento proces popsali v našem blogu krok za krokem. Článek najdete zde http://blog.klenot.cz/jak-si-objednat-hosting/. Už věříte, že je to tak jednoduché?

AKCE: .CZ doména pouze za 150 Kč

08.02.2011

Naše nedávné snížení ceny české domény jsme se rozhodli posunout ještě níž. Tentokrát však jen pro naše Facebook fanoušky. Každý z nich má nyní možnost získat s novým webhostingovým tarifem .cz doménu jen za 150 Kč bez DPH/rok. Veškeré informace o akci naleznete zde: http://www.klenot.cz/cs/webhosting/slevy-a-spoluprace/.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

03.02.2011

Snížili jsme cenu českých domén, nyní Vás vyjde .cz doména pouze na 229 Kč bez DPH / rok. Více informací najdete v našem ceníku na adrese http://www.klenot.cz/cs/webhosting/cenik/.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

27.01.2011

Obdrželi jsme referenci od našeho nového zákazníka. Najdete ji na http://www.klenot.cz/cs/o-nas/reference/ :) Děkujeme

Novinka na webhostingu Klenot.cz

26.01.2011

Zpřístupnili jsme Vám obrovské ulehčení při práci s daty na hostingovém účtu - SSH přístup. Více se dozvíte zde http://blog.klenot.cz/ssh-pristup-do-konzole-pro-kazdeho/.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

18.01.2011

Zveřejnili jsme návod na aktivaci Google Apps pro Vaší vlastní doménu. Najdete ho zde: http://blog.klenot.cz/jak-jednoduse-aktivovat-google-apps-na-webhostingu-klenot/

Novinka na webhostingu Klenot.cz

17.01.2011

Víte, že nový Drupal 7 na našem webhostingu běží bezchybně? Ke stažení ho najdete zde http://drupal.org/download

Novinka na webhostingu Klenot.cz

13.01.2011

Z důvodu malého zájmu jsme z nabídky odstranili Python/Django. Změna se týká pouze nových objednávek, stávající weby postavené na této technologii jsou i nadále podporované.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

05.01.2011

Akce sleva 50 % z ceny nového webhostingového tarifu Standard. Více informací najdete zde http://www.klenot.cz/cs/webhosting/slevy-a-spoluprace/.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

03.01.2011

Na konci roku 2010 jsme se stali adoptivními rodiči Nosálů Červených. Děkujeme Zoo Praha, že máme příležitost pomoci.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

24.12.2010

Děkujeme všem, kteří s námi byli v roce 2010. Přejeme Vám krásné Vánoce a hlavně šťastný Nový rok.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

23.12.2010

informujeme Vás, že dnes byla ukončena vánoční akce. Děkujeme všem, kteří ji využili

.EU doména za 10 Kč nebo ZDARMA ke každému novému webhostingovému tarifu

10.12.2010

Vánoce se blíží a my jsme si pro Vás připravili dárek. Ke každému novému webhostingovému tarifu získáte .EU doménu za 10 Kč nebo ZDARMA. Více informací naleznete zde http://www.klenot.cz/cs/webhosting/slevy-a-spoluprace/.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

09.12.2010

Novinky z našeho hostingu, návody, tipy či neotřelá technická řešení ode dneška najdete také na našem blogu. Články můžete odebírat i přes RSS http://blog.klenot.cz/feed/

Novinka na webhostingu Klenot.cz

03.12.2010

Tentokrát nám dorazila reference až ze Slovenska :) Děkujeme

Novinka na webhostingu Klenot.cz

01.12.2010

Chtěli byste také takovou doménu? www.šíleněžluťoučkýkůň.eu

Novinka na webhostingu Klenot.cz

30.11.2010

Nedávno jsme na firemním blogu zveřejnili článek o možnosti konfigurace sdílených GIT repozitářů. Při této příležitosti bysme se od Vás rádi dozvěděli, jestli při své práci nějaký verzovací systém používáte a případně jaký. Vytvořili jsme k tomu určenou anketu na adrese http://polls.tw/1az/p. Děkujeme všem hlasujícím :)

Novinka na webhostingu Klenot.cz

25.11.2010

Každodenní zálohování u nás zachraňuje každý měsíc "život" několika zákazníkům. Víte že Vaše data můžeme obnovit až 1 měsíc zpět?

Nová reference

23.11.2010

Obdrželi jsme další referenci, najdete ji v sekci reference. Děkujeme.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

22.11.2010

Při výběru vhodného webhostingového tarifu Vám nyní může pomoci tato jednoduchá kalkulačka. http://www.klenot.cz/cs/webhosting/kalkulacka/

Novinka na webhostingu Klenot.cz

16.11.2010

Ke dni 30.11.2010 bude na našem webhostingu ukončena podpora připojení k mysql databázi prostřednictvím adres "localhost" nebo "127.0.0.1" a portu "3305". Všechny zákazníky, kterých se tato změna týká jsme již od října začali informovat prostřednictvím e-mailových zpráv. Více informací zde http://jdem.cz/hxcp5.

Novinka na webhostingu Klenot.cz

15.11.2010

Jak jste si již možná všimli, nasadili jsme na všech našich serverech nové chybové stránky.

Klenot.cz na Twitter.com

10.11.2010

Nyní jsme i na Twitteru http://twitter.com/klenot

Nový RSS zdroj

08.11.2010

Nyní můžete sledovat novinky u nás i prostřednictvím RSS čtečky, zdroj naleznete zde: http://www.klenot.cz/rss.xml.

Přidána další reference

04.11.2010

Přidali jsme další referenci od spokojeného zákazníka. Naleznete ji na http://www.klenot.cz/cs/o-nas/reference/. Děkujeme

Platba služeb ze zahraničí

29.10.2010

Víte, že je služby možné hradit i ze Slovenska a dalších zahraničních zemí? Slouží k tomu tento účet: 2800049696/8330. Informace o všech bankovních účtech náležících nám naleznete na této stránce: http://www.klenot.cz/cs/o-nas/kontakt/, případně se nás zeptejte. #klenot.cz

Informace o nové administraci

22.10.2010

Vytvořili jsme stránku se stručnými informacemi o nově spuštěné administraci. Najdete ji zde http://www.klenot.cz/cs/webhosting/administrace/.

Přidáno pole pro partnerské číslo

20.10.2010

Do objednávkového formuláře jsme přidali políčko pro partnerské číslo. Pokud při odesílání objednávky uvedete Vaše partnerské číslo, zajistíte tím že objednávka bude určitě připočítána k Vašemu partnerskému programu. V případě že si nejste jisti jaké je Vaše partnerské číslo, neváhejte nás kontaktovat na info@klenot.cz

Migrace e-mailů na rychlejší úložiště

11.10.2010

O víkendu proběhla migrace e-mailů na úložiště nových serverů. Zpracování e-mailů je tak ještě rychlejší a jejich záloha trvá méně času.

Monitorování MySQL databáze

04.10.2010

Stručný článek o sledování zátěže MySQL databáze na našem hostingu. http://blog.bcvsolutions.eu/content/bic-na-uzivatele-sdilene-mysql

Provozujeme PHP 5.3.2

23.09.2010

Další informace o novém řešení webhostingu. K dispozici je PHP 5.3.2, phpinfo() si můžete prohlédnou zde: http://test.klenot.cz/php5/

Partnerský program

07.09.2010

již 33 zákazníků dosáhlo partnerského programu. Více informací naleznete zde http://www.klenot.cz/cs/webhosting/partnersky-program/

Chystáme se adoptovat nové členy do týmu

30.08.2010

Rozhodli jsme se adoptovat nové členy našeho týmu. Do výběrového řízení se dostali tučňáci, lachtani, nosálové červení a bizoni. Koho byste vybrali? (sponzoring http://www.zoopraha.cz/)

DNS záznamy si nyní můžete spravovat sami v administraci

27.08.2010

Další změnou v nové administraci je správa DNS. Ta je defaultně pro každou doménu vypnuta, na požádání Vám ji však rádi aktivujeme.

Automatická odpověď přímo ve webmailu

26.08.2010

noho z Vás se v průběhu prázdnin ozvalo s prosbou o nastavení automatické odpovědi. Nový webmail ji zvládá spolehlivě. Budete si ji moci nastavit přímo ve webmailu pomocí filtrů.

Webhostingové účty na nově spuštěném řešení webhostingu

26.08.2010

Kromě databází jsme zapracovali také na webhostingových účtech. Připojovat se můžete přes SFTP a nově i FTPS (FTP přes explicitní TLS/SSL). Přímo v administraci si pak můžete vytvářet další přístupové účty k jednotlivým subdoménám. Návody na nastavení klientů již máme připravené zde: https://webadmin.klenot.cz/napoveda/doku.php#nahravani_dat_na_web.

Máme novou administraci

25.08.2010

V nové administraci si může každý sám vytvářet další MySQL databáze. Ke každé dostáváte vlastní přihlašovací údaje (uživatel a heslo). Dále můžete v administraci databázím nastavovat kvóty a kontrolovat aktuálně zabraný prostor.

Spuštění nového webhostingu

25.08.2010

Přibližně do dvou týdnů budeme spouštět zcela nové řešení webhostingu. Můžete se těšit na zcela nový hardware, software i administraci. Naše osobní weby jsme již přemigrovali :)

Výpadek síťové infrastruktury

05.08.2010

Dnes v raních hodinách došlo k výpadku síťové infrastruktury na našem webhostingu. Z toho důvodu nebylo dočasně funkční spojení na MySQL databáze. Výpadek již je od 8h vyřešen. Děkujeme za pochopení.

Přidány nové reference

28.06.2010

Zajímá Vás co si o nás lidé myslí? Doporučujeme si prohlédnout stránku s referencemi, právě jsme ji aktualizovali.

Aktualizace stránek Klenot.cz

01.06.2010

Aktualizovali jsme náš web. Prohlédněte si akci na měsíc červen, nabídku VPS nebo nás navštivte na Facebooku.

Virtuální servery na webhostingu Klenot.cz

31.05.2010

S aktualizací našich stránek jsme zveřejnili nově nabídku virtuálních serverů. Najdete ji v sekci Virtuální servery / Nabídka VPS

Odstávka serverů

26.12.2009

Dnes v nočních hodinách budou odstaveny servery v maximální délce dvou hodin. Důvodem je přesun serverů do nového racku v rámci servovny.

Reference na služby Klenot.cz

04.12.2009

Do sekce referení na tomto webu byly přídány další reference na služby webhostingu Klenot.cz od našich zákazníků: Pavel Trávníček - Zlínský spolek přátel trolejbusové dopravy, o.s., Alois Nešpor - knezskyseminar.cz, Martin Nekola - Centrum pro socialni a ekonomicke strategie, Daniel Kasal - www.kasal.info. Děkujeme.

AKCE: Objednej tarif Standard a získej zdarma doménu na 1 rok.

02.12.2009

Akce je platná do konce prosince. Podrobnosti se dozvíte na tomto webu v sekci "Webhosting/Slevy a spolupráce".

Plánovaná údržba webserveru

23.11.2009

V nočních hodinách bude proveden upgrade software webserveru, který bude spojen s krátkým výpadkem webových stránek. Doba výpadku by neměla přesáhnout 30 minut.

Plánovaná údržba a odstávka MySQL serverů

09.10.2009

Tento víkend bude provedena plánovaná údržba a odstávka MySQL serverů za účelem přechodu na nové řešení. V nočních hodinách ze soboty na neděli očekávejte nedostupnost MySQL databází. Omlouváme se za případné nepříjemnosti. Váš tým webhostingu Klenot.cz.

AKCE: 50% sleva pro akademické instituce.

05.10.2009

Akce je na měsíc říjen. Podrobnosti se dozvíte na tomto webu v sekci "Webhosting/Slevy a spolupráce".

Výpadek databázového serveru

29.09.2009

Dnes selhal HW jeden z databázových serverů, bylo provedeno přepojení na záložní databázový server. Následovala kontrola konzistence dat v rozsahu 50 minut. Všechna klientská data jsou v pořádku, databáze jsou online. Omlouváme se za nepříjemnosti, děkujeme za pochopení.

Změna SSL certifikátu pro poštovní služby

27.09.2009

Byla provedena změna SSL certifikátu podepsaného kvalifikovanou autoritou pro SMTPs, IMAPs a POPs. Nový certifikát byl vydán 12.8.2009 a je platný do 14.8.2010, SHA1 otisk je 88:1D:00:31:AC:E9:C5:86:5A:67:76:22:C3:3A:25:73:16:97:22:1C. Váš tým webhostingu Klenot.cz.

Plánovaná údržba systému - upgrade hardware

26.09.2009

V noci v sobotu 26.9. bude provedena plánovaná údržba centrálního serveru za účelem navýšení výkonu. Očekávaný výpadek je plánován od 22h na 2h. Děkujeme za pochopení. Váš tým webhostingu Klenot.cz.

AKCE: Získejte nám nového zákazníka a dostanete 50% slevu na shodný tarif.

24.08.2009

Získejte nám nového zákazníka a dostanete 50% slevu na shodný tarif. Novým zákazníkem se rozumí firma, živnostník nebo fyzická osoba, která není evidována v systémech webhostingu Klenot.cz. Akce je omezena do konce záři 2009. Slevu lze uplatnit až do 1.listopadu 2009. Slevu lze použít pouze pro nákup nového hostingového tarifu (ne pro doménu) na 1 rok. Uplatnit slevu je možné až po zaplacení hostingového tarifu nového zákazníka. Je třeba, aby nový zákazník zaslal mail na info@klenot.cz s kontaktem, kdo mu doporučil webhosting Klenot.cz. Akci není možné kombinovat nebo sčítat s jinými akcemi.

Klenot.cz on facebook

24.08.2009

Klenot.cz již je na facebooku. Jeden z fanoušků založil skupinu s názvem "Fanclub Klenot.cz". Oficiální informace směrujeme na nově založenou stránku "Webhosting Klenot.cz". --Váš tým webhostingu Klenot.cz

Změna SSL certifikátu pro administraci - HTTPS

18.08.2009

Dnes jsme změnili SSL certifikát pro https rozhraní administrace. Nový certifikát byl vydán 12.8.2009 a je platný do 14.8.2010, SHA1 otisk je 88:1D:00:31:AC:E9:C5:86:5A:67:76:22:C3:3A:25:73:16:97:22:1C. Následovat bude nasazení tohoto certifikátu pro mailové služby - IMAPs, POP3s, SMTPs.

Navýšení memory_limit na 64MB

09.08.2009

Vzhledem k zvyšujícím se paměťovým nárokům CMS systémů jako jsou Joomla nebo Drupal navyšujeme u tarifu STANDARD memory_limit pro PHP na 64MB. Věříme, že touto změnou pomůžeme všem zákazníkům k běhu náročnějších aplikací a zkvalitnění stránek. Tým webhostingu Klenot.cz.

Přidány další reference na služby Klenot.cz

04.08.2009

Do sekce referení na tomto webu byly přídány další reference na služby webhostingu Klenot.cz od našich zákazníků: Jan Molnár - kduhradec.cz, Zdeněk Brunclík - darkmoonsoft.cz a Vít Hovězák - kybersoft.cz. Děkujeme.

Další přidané reference na služby Klenot.cz

22.07.2009

V sekci referencí naleznete další ohlasy našich zákazníků na služby Klenot.cz. Konkrétně byly přidán web věnující se Case moddingu modding.cz, osobní weby dodo-photo.cz a vancl.eu. Váš zájem náš těší.

Údržba HW

05.07.2009

Ve 23:00 dojde k plánované servisní odstávce kvůli výměně hardware hlavního webserveru, odstávka by měla být do hodiny hotová. Děkujeme za pochopení.

Údržba MySQL4 a MySQL5

27.06.2009

Dnes po 21. hodině proběhla servisní odstávka MySQL z důvodu údržby systému.

Výpadek databázového řešení

23.06.2009

Dnes v poledne došlo k výpadku databázového clusteru. Nejdéle trvala kontrola konzistence dat. Všechna data jsou zachována. Za případné nepříjemnosti se omlouváme, děkujeme za pochopení.

Plánovaná údržba systému

18.06.2009

V nočních hodinách z pátka na sobotu (19./20.6.) bude provedena nezbytná údržba všech systémů, která se neobejde bez odstávky v rozsahu cca 3h. Součástí údržby je i upgrade hardware.

Akce 1 doména v ceně

08.05.2009

Pro velký úspěch prodlužujeme do konce letních prázdnin do 24.8.2009 akci - jedna doména .cz,.com,.biz,.eu,.net nebo .org v ceně tarifu STANDARD. Platí pouze při registraci nové domény a tarifu STANDARD.

Další reference na služby Klenot.cz

02.05.2009

V sekci referencí naleznete další ohlasy našich zákazníků na služby Klenot.cz. Konkrétně byly přidány lekarna-doma.cz, greenmagma.cz a safarikovi.org. Váš zájem náš těší.

Plánovaná údržba serveru

10.04.2009

Z důvodu upgrade bude v pátek 10.4.2009 proveden restart webserveru. Výpadek služby by měl být do 15 minut.

Plánovaná údržba serverů dnes po 22h

11.03.2009

Dnes ve večerních hodinách je naplánovana údržba databázových serverů za účelem optimalizace. Očekávaný výpadek je do jedné hodiny. Děkujeme za pochopení.

Výpadek klimatizace v servovně

14.02.2009

Dnes v ranních hodinách došlo k výpadku klimatizace v servovně. Po snížení teploty jsou servery opět v provozu, všechna data jsou zachována. Situaci nadále monitorujeme. Děkujeme za pochopení.

Další reference na služby Klenot.cz

07.12.2008

V sekci referencí naleznete další ohlasy našich zákazníků na služby Klenot.cz. Konkrétně byly přidány usikmeplochy.cz, michalhron.com a fc-sandrabell.cz. Váš zájem náš těší.

Akce 1 doména v ceně

06.12.2008

Do 1.4.2009 je nabízena v ceně tarifu STANDARD jedna doména .cz,.com,.biz,.eu,.net nebo .org. Platí při registraci nové domény.

Navýšen tari BASIC

19.10.2008

Po dlouhých 4 letech byl navýšen tarif BASIC na cenu 35Kč měsíčně. Všem stávajícím zákazníkům zůstávají objednané hostingy bez navýšení. Vážíme si Vaší dlouholeté přízně.

Akce 1 doména v ceně

05.08.2008

Do 1.10.2008 je nabízena v ceně tarifu STANDARD jedna doména .cz,.com,.biz,.eu,.net nebo .org. Platí při registraci nové domény.

Stali jsme se plátci DPH

25.06.2008

K dnešnímu dni jsme se stali plátci DPH. Děkujeme všem zákazníkům za přízeň.

Další reference na služby Klenot.cz

29.05.2008

V sekci referencí naleznete další ohlasy našich zákazníků na služby Klenot.cz. Konkrétně byly přidány autozem.cz, pavel1tu.cz a baklov.gfdesign.cz. Přidejte se k nám také.

Upgrade HW

29.02.2008

Před půlnocí byl proveden restart jednoho serveru za účelem rozíšření operační paměti.

Údržba systému

10.02.2008

Dnes v noci byl proveden restart jednoho ze serverů z důvodu bezpečnostní aktualizace jádra OS.

Snížení ceny domény .eu

03.02.2008

K 3.2.2008 snižujeme cenu registrace domény .eu na 1 rok. Nově můžte doménu koupit za 238 Kč včetně DPH.

Nové reference na služby Klenot.cz

13.01.2008

V sekci referencí naleznete další ohlasy našich zákazníků na služby Klenot.cz. Konkrétně byly přidány ipavlusa.net, jhinterier.cz a sigut.net.

PF 2008

01.01.2008

Vše nejlepší do nového roku přeje tým služeb Klenot.cz.

Plánovaná údržba systému - upgrade hardware

17.12.2007

Ve čtvrtek 20.12. byl brzy ráno proveden upgrade hardware, byla přídána disková kapacita u jednoho ze serverů.

Klenot.cz přidán na web hostingy.cz

30.09.2007

Služby webhostingu Klenot.cz můžete podpořiti na webových stránkách hostingy.cz.

Nový web Klenot.cz

01.05.2007

Dnes byl zpřístupněn dlouho připravovaný web Klenot.cz. Obsahuje více informací, více služeb i více barev.

Plánovaná údržba systému

28.04.2007

Dnes byla provedena plánovaná údržba systému. Pro kopírování dat na hosting doporučujeme využívat protokol SFTP.

Django Python framework zpřístupněn

20.03.2007

Po důkladném testování hlavně bezpečnostních hledisek byly vyslyšeny prosb našich klientů a byl spuštěn hosting s technologií Python frameworku Django. Tuto technologii můžete využít v rámci tarifu ENTERPRISE.